Aerusurf ehk inglise keeles stand up paddle surfing (SUP), stand up paddle boarding on Hawaiilt pärinev veespordiala, mis on viimastel aastatel ülemaailmselt ja ka Eestis kiiresti arenenud ning populaarsust kogunud. Seda seetõttu, et tegemist on spordialaga, mida võivad harrastada kõik inimesed olenemata vanusest.

Soovid nautida rahulikku sõitu järvedel ja jõgedel, surfata lainetes, sõita kiirevoolulistel kärestikel, osaleda võistlustel ehk race, fitnessi ja jooga surfilaual – aerusurf on  universaalne spordiala oma mitmete erinevate liikidega ning rahuldab ka kõige nõudlikuma aerusurfari soovid.

Veel üks põhjus, miks aerusurf on kogunud nii kiiresti palju populaarsust, on tegevuse lihtsus. Vastupidiselt purje- ja lohesurfile on aerusurfi õppimine ülimalt lihtne, ei pea ootama tuult ning ei vaja ka nii suuri investeeringuid, piisab ühest lauast ja aerust. Kohe, kui oled saanud selgeks aerusurfi põhitehnikad, saad sa nautida sõitmist täielikult ning saavutad tunde justkui kõnniksid veel!

Aerusurf & üldfüüsilne treening

Aerusurf pakub suurepärast võimalust teha oma kehale üldfüüsilist treeningut (suure koormuse saab ülakeha ja jalad, paraneb vastupidavus ja tasakaal). Seetõttu on see ka saanud osaks paljude erinevate sportlaste treeningkavast.

Aerusurf & fitness/jooga

Tule suveks treeningsaalist välja ning treeni end vees, surfilaual. Aerusurfamisel saad end treenida samamoodi nagu treeningsaalis. Oleme välja töötanud tõhusa kava, mis arendab tasakaalu, painduvust ja vastupidavust. Nende omaduste arendamiseks kombineerime aerutamise, venitused, joogaelemendid ning teeme seda kõike surfilaual! Iga inimese jaoks kujundame treeningosad just selliselt, et see mõjuks hästi nii vaimule kui ka kehale.

Surf-fitnessiga tegelemiseks eeldame mõningasi teadmisi aerusurfist.

Aerusurf & lapsed

Kas teie lapsed armastavad vett? Kui jah, siis nad armastavad ka aerusurfi. Tulge ja tooge oma lapsed meie juurde lastele mõeldud aerusurfi koolitusele. Õpetame elementaarseid teadmisi esmakursuslastele ning samas saavad nad avastada looduse võlusid surfilaual aerutades. Kursus on mõeldud lastele 10-14 eluaastat.

Aerusurf & matkamine

Maanda oma päevapingeid aerutades vastu päikeseloojangule! Garanteerime, et saate tunnise matka jooksul looduskauni vaate osaliseks ning samas ka füüsilist treeningut.

Pakume erinevaid aerusurfi matkasid – alates lühikestest päikeseloojangu matkadest kuni pikemate sõitudeni koos pikniku ja põneva miniekskursiooniga.

Soovitame matkasid inimestele, kes tunnevad end laual mugavalt ning soovivad ette võtta uusi seiklusi oma aeru ja surfilauaga. Kõik matkad sisaldavad ka varustust. Eelneval kokkuleppel saate meie käest ka kalipso ja saapad.

Üritused

Korralda oma pere, töökaaslaste või sõpradega meeldejääv päev vees! Tulge oma seltskonnaga surfama, lõbutsege ning nautige üksteise seltskonda. Teeme kiire koolituse teile kõigile ning seejärel saategi juba oma uut hobi harjutada.

Aitame organiseerida nii lihtsaid seltskondlikke kogunemisi kui ka sünnipäevasid jm. tähtpäevi.

Neljapäeva õhtuti kella 18 ajal toimuvad aerusurfi õhtud mõnes meie kogunemiskohas Põhja-Eestis. Põnev ja lõbus võimalus omandada teadmisi aerusurfi kohta, avastada uusi paiku kaunis Põhja-Eestis, tegeleda oma füüsilise vormi hoidmisega ning leida ka uusi tuttavaid.

Aerusurfi olulisemad ohutusnõuanded

• Kui oled algaja, siis vali aerutamiseks tuulevaba päev ja sile vesi.

• Alusta kindlasti sõitmist põlvedel, olles saavutanud tasakaalu ja kindluse laual võid hakata proovima sõitmist püsti seistes.

• Laual püsti seistes kontrolli, et jalad oleksid asetatud paralleelselt õlgade laiusega.

• Aeruta sirgete kätega ning jälgi ümbrust, mitte oma jalgu.

• Väldi  maatuult – kui midagi juhtub, viib tuul sind kaldast eemale.

• Kui oled algaja, siis ära mine üksi aerutama.

• Alusta tasapisi, et saada selgeks tehnika.

• Ära mine sõitma lainetele enne kui sa pole kindel, et seal hakkama saad.

Aerusurfi varustus