Aerusurf on kiiresti populaarsust koguv spordiala ning on tekkinud mitmeid uusi stiile. Populaarsemad neist on aerutamine ja surfamine koos, võidusõidud, fitness aerusurf ning matkamine. Avasta missugune stiil sulle kõige rohkem meeldib, vali õige varustus ning naudi oma uut lemmikspordiala.

Meilt saad nõuandeid sobiliku varustuse valimiseks. SUP Estonia Surfikool on parajasti proovimas erinevate tootjate laudasid ning seega saame anda parimaid nõuandeid.

Aerusurfi laud: see on kõige olulisem asi varustuses ning sellesse tasub investeerida. Suurused baseeruvad sõitja kehamassil, aerusurfi stiili ja kogemusel. Kogenumad ja kergema kehakaaluga sõitjad peaksid valima kitsamat tüüpi laua. Algajad laiema ja siledama laua, mis pakub stabiilsust. Eraldi on lauad lainesurfiks, race lauad võistlustel osalemiseks, uiniversaalsed lauad erinevate stiilide jaoks ja täispuhutavad aerusurfi lauad.

Aerusurfi aer: tavaliselt peaks olema aeru pikkuseks sinu pikkus + 20cm, kõik sõltub tehnikast ja aerusurfi stiilist. Surfamiseks (lainesurf) soovitame + 15-20cm”, sileda vee jaoks + 20-25cm” ning võidusõiduks + 25-30”.

Aerusurfi riietus: Jahedamates tingimustes kanna kindlasti kalipsot ja susse, soojemas kliimas aga lühikesi pükse ja t-särki või ujumisriideid. Kasuta kindlasti päästevesti.

Lisavarustus: turvanöör (leash) jala ja laua külge, veekindlad kotid elektroonika, võtmete ja matkavarustuse vedamiseks.

Päikesekaitse: Kasuta kindlasti päikesekreemi ja kanna päikeseprille!

GO_DO_728x90