Tihti esinevad küsimused:

K: Kas aerusurfi jaoks on vaja laineid? V: Kuigi aerusurfi laud on oma välimuselt väga sarnane surfilauale, ei vaja sa aerusurfi harrastamiseks laineid. Tegelikult eelistataksegi pigem siledat vett, eelkõige selleks, et saaksite oma algteadmisi lihvida. Kui oled juba kogenud sõitja, siis võid alustada lainesurfiga.

K: Kas ja kust ma saan lauda rentida? V: Varustust rendime Tallinnas. Rentimine on parim võimalus algajale sõitjale, kes veel ei tea, kas talle ala ikka sobib ning kas tasub isiklik laud osta.

K: Mis suuruses laud mulle sobib? V: Sobiv suurus sõltub sõitja kaalust, kogemustest, kasutuse eesmärkidest ja kasutamiskeskkonnast. Võta ühendust aerusurf.com esindajaga ning konsulteerige antud küsimustes.

K: Miks aerul on nurk? V: Aerul olev nurk tagab aeru efektiivsema töö ning tugevamad tõmbed.

K: Missugust riietust peaksin surfamisel kandma? V: Kanna riideid, mis lasevad sul end vabalt liigutada ning võivad saada märjaks. Soojas kliimas sobivad hästi ujumisriided või t-särk. Jahedamas kliimas kasutage kalipsot. Kandke ka päästevesti.

K: Kuidas oma lauda ohutult autos ransportida? V: Kõige lihtsam võimalus on kinnitada laud auto katusele.

K: Kas surfilaua uim on eemaldatav? V: On küll eemaldatav, kuid see on siiski mõeldud ainult laua transportimiseks. Kuna uim aitab lauaga veel navigeerida, siis ei ole soovitatav ilma uimeta aerusurfi lauda kasutada.

K: Kus on kõige õigem laual seista? V: Seisa laua keskel, selliselt, et nina ei tõuse üles ja laua tagaosa ei vaju vette ning vastupidi.

K: Kas ma võin oma lauaga minna sõitma ka jõele? V: Jah, võid küll. Võid oma lauaga sõita sisuliselt kõikjal kus sõita saab.

K: Aga miks sõita aeusurfi lauaga, mitte kajakiga? V: Aerusurfi laual seisad sa püsti ning sul on parem ülevaale ümbritsevast, seega saad nautida ka kauneimaid vaateid nii vette kui ka ülespoole horisonti.

K: Kas aerusurfi lauaga saab surfata ka lainetel? V: Jah, saab.

K: Kui palju maksab aerusurfi harrastamiseks vajalik komplekt (laud, aer ja leash)? V: Sõltuvalt mudelist algavad hinnad u. 900€ juures ning lõppevad 2000€ juures. Küsi endale sobivat komplekti ja hinda aerusurf.com esindajalt!